"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie,ochronę i opiekę."

Art. 1.USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Pełną opiekę weterynaryjną nad wszystkimi naszymi podopiecznymi  zwierzakami  jak  również nad tymi, którymi zajmujemy się w terenie czyli sterylizacje , pomoc wszystkim bezdomnym i poszkodowanym psom i kotom sprawuje nasza  Pani Doktor Barbara Zelewska-Pankanin. Pani Doktor przejmuje od nas również psy i koty , które zostały zabrane przez nas z ulicy do własnego domu. Pomaga im bezinteresownie, leczy, karmi i wydaje do adopcji. Jest naszym wsparciem i bez niej nie mogłybyśmy pomagać w tak znacznym stopniu.  Jako jedyna lekarka potrafiła zrozumieć, że leczenie bezdomności musi mieć inną cenę, dzięki temu leczymy setki a nie dziesiątki. Dziękujemy!!!

Dzisiejszy dzień to

Poniedziałek, 24 Listopad 2014

Menu witryny


Przekaż Darowiznę

Kwota darowizny:

Start Zagubione/Znalezione

 

 

 

Jeśli zaginie Wam zwierzak napiszcie do nas na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
podając szczegółowe dane:
opis zwierzaka (kot/pies, płeć, kolor sierści, długość sierści,
znaki szczególne), miejsce zaginiecia wraz z datą oraz wyślijcie zdjęcie (nawet kilka podopiecznego), a my bezpłatnie umieścimy Twoje ogłoszenie. 


Pamiętaj także, iż w miejscu zaginiecia pupila warto rozwiesić plakaty, udać się do najbliższego weterynarza i popytać o pupila, rozwiesić ogłoszenie w pobliskiej pierkarni, do której co dzień przychodzą ludzie.

Możesz także samemu porobić ogłoszenia na serwisie trojmiasto.pl lub zgłaszając zaginięcie zwierzaka na FB
https://www.facebook.com/groups/ZaginioneTrojmiasto/ (adres aktywny dopiero po zalogowaniu).

 

Pamiętaj - każdy zwierzak może ucieć z domu, wyjść przez otwarte drzwi
- nie ryzykuj - zaczipuj swojego podopiecznego u weterynarza.

 

 

Ogłoszenie z dnia 23.10.2014 r.

W czwartek 23.10.2014 r. na rondzie w Redzie w okolicach osiedla Buczka został znaleziony dorosły pies, rasy mieszanej, przypominający wilczura. Był łagodny i raczej zadbany, na szyi miał czarną obrożę. Pies moim zdaniem zachowywał się jakby ktoś go wyrzucił z samochodu, tj. stał na środku ulicy, tarasując ruch i niejednokrotnie narażając się na niebezpieczeństwo, i oglądał się za wszystkimi samochodami. Tracił zainteresowanie wszystkim wokół, gdy tylko nadjeżdżało auto.

reda23.10.2014

Nr telefonu do Pana, który zabrał pieska i u
którego obecnie on przebywa : 602-246-958.

 

 


 

 

Ogłoszenie z dnia 16.10.2014 r.

 

 

10.10.2014 r. w okolicach Rumii Janowa zgubiła się kotka. Dość charakterystyczna: ruda z białym krawatem. Ma uszkodzone jedno oko (uraz z dzieciństwa).

rr

Ktokolwiek wie coś na jej temat proszony jest o kontakt 504 602 494

rrr


Aktualizacja 13.10.2014 r.


Koteczek Leon znalazł domek. Kotek Kermit (rudo-biały)
dalej poszukuje swojego nowego domku.

 

 

PILNIE DOMY POSZUKIWANE DLA TYCH UROCZYCH KOCIAKÓW!!

 

new 182004 34352200

Kermit - ur. 28.04.2009, kocur, dachowiec, biało-rudy.
Kermit potrafi zająć się sam sobą, choć także lubi bawić się z domownikami - aportuje (najlepsze zabawki to małe kulki papierowe lub ze spożywczej folii aluminiowej). Lubi leżeć na kolanach, lecz raczej wtedy gdy on ma na to ochotę (jak to kot). Często się przymila, lubi drapanie po główce i głaskanie. To mały łasuch, choć nie widać tego po nim. Odnośnie czesania Kermit traktuje tę czynność jako zabawę, ale czasem poważnie podchodzi do sprawy i daje się wyczesać.

 
Galeria

    
Koty reagują na swoje imię. Są towarzyskie dla domowników. Reagują na szelest swoich przysmaków. Lubią bawić się razem, czasem się zaczepiają i lekko podgryzają , ale oczywiście dla zabawy. Później razem śpią i wzajemnie się myją.
Zawsze czekają przy drzwiach, jak wracam do domu.
Kermit nie przepada za obcinaniem pazurków (z mężem obcinaliśmy mu razem i cały czas starałam się mówić do Kermita, żeby go trochę uspokoić - pomagało). Leon dobrze znosi obcinanie pazurów (obcinam, gdy śpi).
Kotki umieją korzystać z kuwety (lubią, gdy jest czysta).
Cały czas muszą mieć w miseczce świeżą wodę i suchą karmę. Średnio co dwa dni dostają na obiad po pół saszetki/puszki mokrej karmy na głowę.
Trzeba im podawać regularnie maść odkłaczającą (lubią jeść z tubki).
Koty są wykastrowane, mają książeczki zdrowia, są szczepione, dotąd nie wychodziły na dwór.
Na początku mogą być trochę przestraszone, co jest normalne ze względu na nowe, nieznane otoczenie, lecz po jakimś czasie wyjdą, będą się interesować i same przyjdą do opiekuna (tak się zachowywały, jak zostawiałam je u rodziny, gdy wyjeżdżałam na wakacje).

 


Kontakt w sprawie adopcji:
Właściciel 506 661 066

 


 Kotka Nila wróciła do domu:)

 Ogłoszenie z dnia 09.09.2014 r.

Z nocy 7/8 września z balkonu przy ulicy gdańskiej 24 w Janowie uciekł kotek. Jest to samiczka Nila, która ma pół roku jest cała czarna, a jej znaki szczególne to białe łapki, krawat oraz mała plamka przy pyszczku. Właścicielka przeszukała okolice, porobiła ogłoszenia, ale kotek jeszcze się nie odnalazł. Apel do karmicieli, by uważnie obserwowali miejsca dokarmiania w okolicy Janowa.

zagiony3gdanska24
Właścicielka 501-152-941 


 


Ogłoszenie z dnia 07.09.2014 r.

 

Trzy kotki, potrafią same jeść, korzystają z kuwety. Obecnie mieszkają w balkonie bloku, w którym mieszkam(Gdnia, Pogórze Dolne, ul.Unruga). Są dokarmiane przez sąsiadke. Są to dzieci kotki wolnobytującej, ale w miarę oswojonej.

 

Galeria

 

  

Paulina Delkiewicz

 

 

 


 

Koteczek znalazł już dom:)

Ogłoszenie z dnia 01.09.2014 r.

Kilka dni temu znalazłam 6-tygodniowego burego kocurka. Na łapkach ma białe skarpetki, za to reszta sierści jest pręgowana. Kotem prawdopodobnie uciekł bądź został wyrzucony. Bardzo swobodnie porusza się w domu, nie jest łapczywy. Potrzebuje bardzo dużo miłości i od czasu do czasu uwagi, ale nie jest on zajmującym kotem. Jest on bardzo czysty - bo tak jak wspomniałam musiał mieszkać już w domu.

 

Galeria

 

  

 

Ania Kiełczykowska 796-674-498

 

 

 


 

 

Ogłoszenie z dnia 01.09.2014 r.

 
Zaginął Mimi - kocurek w Rumi!!

Kot ma około 10-12 lat, jest wykastrowany, ma trochę dłuższą sierść niż inne dachowce, jest bardzo łagodny i kocha ludzi, za bardzo ufny, ma alergię i ciągle zatkany nos, dużo kicha, ma bielmo na oku, jest szczerbaty i do tego ma lekko wysuniętą i skrzywioną dolną szczękę. 

 

Reaguje na swoje imię Mimi, jak pies...
zginął spod naszej kamienicy, przy ulicy Starowiejskiej 26 w Rumi (koło parku) dnia 24 sierpnia około 20.00, 0 19.30 jeszcze się z nim bawiły dzieci sąsiada i widziały, jak zatrzymał się jakiś rowerzysta i go głaskał, ponoć Mimi za nim szedł....i przepadł....

 

 

 

mimiwrzesien2014

Telefon: 501 500 134  E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 


 


Kotek odnalazł się 29.08.2014 r.  

 

Ogłoszenie z dnia 27.08.2014 r.

 

Szukamy rudego kota, który zaginął 24.08.2014 wyskoczył z okna w bloku przy ul. Ks. L.Gierosa 6 w Rumi. Rudy kocur (kastrat) pręgowany z białym krawacikiem ma białą brudkę i okolice wąsów. Na przednich łapkach powyżej pierwszego stawu rosną mu włoski przypominające wąsy lub brwi. Ma różowy nosek do połowy lekko zszarzały. Pręgi na sierści są duże i nieregularne.
 
Proszę o kontakt z właścicielem pod nr tel. 504 397 424 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 zaginiony rudy sierpien  zaginiony rudy sierpien2

 

 


 

 

Ogłoszenie z dnia 14.07.2014 r.

 

zaginionyrumia14.07.20141 

 

Osoby z Rumi proszone są o baczne obserwowanie otoczenia. Mamy nadzieję, że uda się znaleźć zgubę! Jak napisał jego właściciel - kotek ma około 10 lat, jest cały czarny, wykastrowany, nieufny wobec obcych. Zaginął w nocy z 5-6 lipca w okolicy ul. Kwiatowej w Rumi. Kontakt: 661-610-276

 

 

 


 

 

Ogłoszenie z dnia 14.07.2014 r.

 

rumiadebogorska140720141

 

Zaginął kocur Lucky! Czy ktoś go widział na starej Rumi w okolicy ul. Dęborórskiej?

Kotek jest po kastracji i ma około roku. Kontakt: 500-237-368.

 

 


 

 

Ogłoszenie z dnia 23.05.2014 r.

 

W poniedziałek popołudniu zaginęła na trasie z Redy do Rumi 5-letnia suczka pudla.
Sunia jest cała biała, włos średniej długości, wielkość psa średnia. Sunia była kilkakrotnie widziana w Rumi, ze względu na to, że jest płochliwa prosimy skontaktuj się z opiekunem zanim zaczniesz próbować łapać sunię.

 

roksi

 

Nr tel. Kinga 509 088 650.

 

Liczby

Naszych
podopiecznych: 55

W tym zwierzaki trudnoadopcyjne: 17


Sterylizacje 421

Kastracje 190

Adopcje 750

Banery na stronę

na_glowna