"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie,ochronę i opiekę."

Art. 1.USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Fundacja Dobrych Zwierząt

ul. Wejherowska 5, 84-207 Koleczkowo

Wspomóż nas wpłatą na konto 

Konto Bankowe BGZ BNP Paribas

96 1600 1114 1020 8809 0000 0002

1% KRS 0000389320

Menu witryny


Przekaż Darowiznę

Kwota darowizny:

Start Wolontariusze

 

 

Jesteśmy grupą wolontariuszy Fundacji Dobrych Zwierząt, działających pod nazwą Bezbronne Zwierzęta od 1 sierpnia 2011 r.

     

        Postanowiliśmy założyć tę grupę, ponieważ los wszystkich porzuconych, cierpiących i skrzywdzonych zwierząt nie jest nam obojętny. Wieloletnie doświadczenia nauczyły nas, jak najefektywniej im pomagać.

Naszym głównym celem jest kontrolowanie populacji wolno żyjących psów i kotów, a także uświadamianie społeczeństwa, że zwierzę podobnie jak człowiek czuje, cierpi, tęskni, a przede wszystkim KOCHA.

     

    Ważne dla nas jest również szukanie dla uratowanych przez nas zwierząt nowych, odpowiedzialnych opiekunów, z którymi staramy się utrzymywać stały kontakt.

 

 

 nasze logo m2

 

Zdjęcie zostało umieszczone dzięki uprzejmości i za zgodą autora. 

http://tajus.ubf.pl 

Agnieszka (Rumia)

 

Jestem osobą w ciągłym ruchu i każdą chwilę  poświęcam ratowaniu zwierząt, które bardzo kocham i oddam wszystko by im pomóc.

 Jestem posiadaczką kilkunastu kotów i psa. Każde z nich ma stałą opiekę weterynaryjną, pełną miseczkę i miłość pomimo moich ciągłych nieobecności w domu.


Obecnie dokarmiam koty w kilku miejscach.·Będąc małą dziewczynką sprowadzałam do domu wciąż nowe, kalekie, bezdomne zwierzęta, na co moja mama reagowała bardzo negatywnie. Niestety zawsze musiały wrócić tam skąd je zabierałam.

Teraz jestem u siebie, jestem dorosła i to ja decyduję, kto zamieszka w moim domu! Nie jestem w stanie przejść obojętnie, gdy jakiś zwierzak cierpi.

Moim celem jest ograniczenie populacji bezdomnych kotów i psów, ponieważ schroniska są przepełnione i coraz częściej słychać o znęcaniu się nad zwierzętami. Uważam, że każdy człowiek powinien zasłużyć sobie na psa lub kota. A ja tylko w tym wydarzeniu pomagam! 

 

IMG 20160802 202118

 

 

 


 

Ela (Gdynia)

 

W wieku 15 lat otrzymałam miłość mojego życia - czarna labradorka Eli (była psem ratowniczym i dogoterapeutką), która była ze mną 10 lat. Jej miejsce zastąpił border colli Yeti - psiak, który każdego dzikiego kota nauczy przyjaźni psio-kociej! W domu posiadam jeszcze 5-letniego kota syberyjskiego (białego) Epikura, z którym uwielbiam podróżować;)

Mój dom tymczasowy przeznaczony jest dla kotów z problemami behawioralnymi (małe szanse na adopcję) potrzebujących ciszy, spokoju i indywidualnego podejścia, które zapewnia im mój "kot modelowy" Epikur.

Marzenie: by właściciele zwierząt zrozumieli, że pies jest psem, kot jest kotem, a miłość nie oznacza tylko dokładania jedzenia do miski podopiecznego, gdyż nie to czyni z niego szczęśliwego zwierzaka.

Jestem szczęśliwa, gdy moi podopieczni trafiają do nowych domów, a ich właściciele co jakiś czas kontaktują się ze mną opowiadając o codziennych nawykach i zachciankach;) Uwielbiam słuchać, że Scarlett lubi jeść kapuśniak bardziej niż mięsko:) A Ma-szka znalazła spokojny dom, który idealnie pasuje do jej temperamentu:)

Fot 1. Na spacerze codziennym z psem.

 

 ela

    yeti1   epikur   yeti2

 

Fot. 2 Yeti uczy kociaki, że pies nic złego nie robi.

Fot 3. Epikur myje kotka bez łapki (Flipera) i uczy go, że człowiek krzywdy nie robi.

Fot 4. Yeti bawi się ze szczeniakiem tolerująć jego męczące zabawy:)

 


 

Karolina (Rumia) 

 

 

Od wczesnego dzieciństwa kochałam zwierzęta. W wieku 6 lat dostałam suczkę - Pike, która była najlepszą przyjaciółką. Po upływie czasu zaopiekowałam się kocurkiem - Kulek, który żył bardzo krótko bo zaledwie dwa lata. Po jego śmierci dołączyłam do grupy " Bezbronne Zwierzęta" adoptując kotkę - Iskierkę, która wypełniła pustkę po poprzedniku przyjacielu. Po kilku miesiącach zamieszkała u mnie kolejna kotka - Luna (także z fundacji BZ).

Podobnie jaki inni chce pomagać, bo każde zwierze zasługuje na dar życia w kochającym domu.

 

 


 

Paulina (Rumia)

 

Odkąd pamiętam w moim otoczeniu zawsze było mnóstwo kotów. Dokarmiane najpierw przez dziadka, później przez mamę, a teraz przeze mnie. Każdego napotkanego na mojej drodze mruczka musiałam pogłaskać, przytulić.. .Niestety moja ufność często kończyła się pogryzieniem lub zadrapaniem. Zdarzało się, że zabierałam dzikie koty z ogrodu do domu, próbując je udomowić. Troska o doświadczone przez zły los zwierzęta pozostała mi do dziś.

Aktualnie zajmuję się fotografowaniem naszych podopiecznych oraz prowadzeniem funpage na Face Booku.

Prowadząc Dom Tymczasowy, staram się oswoić i przystosować koty do życia z ludźmi oraz innymi zwierzętami, w czym pomagają mi moje trzy kocurki, Feliks, Kitek i jednooki Czaruś, którego adoptowałam właśnie z fundacji Bezbronne Zwierzęta.

Ogromnie się cieszę, że mogę działać z dziewczynami, które z wielkim zamiłowaniem i zaangażowaniem pomagają bezbronnym zwierzętom.

 

 

paulinaikot2

 


 

Polecamy

projektowanie i pozycjonowanie stron internetowych


Biuro Rachunkowe OMEGAloggo