"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie,ochronę i opiekę."

Art. 1.USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Fundacja Dobrych Zwierząt

ul. Wejherowska 5, 84-207 Koleczkowo

Wspomóż nas wpłatą na konto 

Konto Bankowe BGZ BNP Paribas

96 1600 1114 1020 8809 0000 0002

1% KRS 0000389320

Menu witryny


Przekaż Darowiznę

Kwota darowizny:

Start Metamorfozy

 

Bentley

Bogatti

 

Data ur. 3.03.2012

W DT od 13.07.2012

 

Szczepienia: Tak

Odrobaczone odpchlone: Tak

Kastracja: Tak

 

Bentley jest jednookim kociakiem, któremu w niczym nie przeszkadza jego defekt. Kociak nie widział na drugi oko, lecz po jakimś czasie wrócił u wzrok w 100 %. Jest bardzo energiczny i żywiołowy. Wyrośnie z niego piękny kocur, fajnie by było by już znalazł swój dom na dobre i na złe.

 

 

 

Bogatti ma wspaniały ciepły charakter mruczy już przy pierwszym pogłaskaniu. Niestety jego wzrok nie wrócił całkowicie, ma takie lepsze i gorsze dni. W niczym jednak mu to nie przeszkadza. Komuś skradnie serce i da od siebie dużo ciepła i miłości. Zasługuje na wspaniały dom, bo sam jest wyjątkowy.

 

 

 

 

Bogatti miał nawroty utraty wzroku, raz widział lepiej raz gorzej. W zeszłym tygodniu w jednym oku pojawiły się wybroczyny, tył oka wyglądał jak rozlana lawa. Okazało się, że to wylew. Dostał leki i zaczęliśmy obserwować go, w sobotę doszły nowe objawy drgawki, brak apetytu. Diagnoza była uszkodzenie nerek, wątroby. Gdy chcieliśmy zrobić badania krwi nie udało się jej pobrać, ciśnienie było bardzo słabe. W poniedziałek mieliśmy powtórzyć. Nie zdążyłyśmy w nocy z niedzieli na poniedziałek Bogatti powoli zaczął nas opuszczać i została podjęta decyzja o eutanazji.

 

Jego historia zaczyna się smutno i tak się też kończy. Ale my o nim nie zapomnimy i cieszymy się, że mieliśmy szanse go pokochać.

 

Odszedł 01.10.2012

[*] [*] [*]

 

 

 

 

 


 

Ich historia od początku

 

Nie mogę opisać jak trafiły do nas koty, ale mogę powiedzieć, że uniknęły śmierci. Czy kot, który nie widzi i kot z jednym okiem nie mają prawa żyć?

Kociak jeden od razu przeszedł operację usunięcia narośli i oczyszczenia oczodołu, drugi niewidomy kot będzie leczony i może, choć trochę odzyska wzrok. Dla Tych kociaków piątek 13 miał okazać się pechowy, ale nasza decyzja o ich przejęciu uratowała im życie. Nie wiem jak w tym miesiącu opłacimy FV u weterynarza, bez Państwa pomocy będzie nam bardzo ciężko.  

 

 

NIESTETY OBA KOTY SĄ NIEWIDOME!!!

 

 

 

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!

ul. Kawęczyńska 16/42a,03-772 Warszawa

 81 1370 1109 0000 1706 4838 7309

z dopiskiem: "Bezbronne Zwierzęta- Skazani na śmierć " lub "BZ – Skazani na śmierć"

 

 

 

Bogatti

 

 

 

 

 

Bentley

 

 

 

 

 

Ogólnie wybudził się szybko, doszedł do siebie też szybciutko. Nawet kociaczek zabawił się sam w swoją pielęgniarkę i zdjął sobie opatrunek, stwierdził, że jestem tak zajęta, że na pewno o nim zapomnę i wyręczył mnie z tej tak ciężkiej pracy, hehe. Wspaniały, mruczący i zadowolony, że zostało mu darowane życie zabrał się wielkim krokiem do jedzonka, wymietli obaj z Bogatti wszystko, a były na noc zostawione dwie miseczki. Rano dokładka i również pozostała czystka na talerzyku. Zuch maluszek,
tak szybko doszedł do siebie po tak poważnym zabiegu. Czekają obaj na kochające domki.

 

 

 

16.07.2012

 

 

 

 

Bogatti

 

 

 

 

 

Bentley

 

 

 

Bogatti i Bentley odzyskują wzrok!!!

Stał się cud!!! U Bentleya wrócił wzrok w oczku. A najwspanialsze jest to , że u Bogattiego też wraca. Jednak kociaki musiały być podtrute lub czymś spryskane. Tym bardziej się cieszę, bo kociaki miały stracić życie, bo były niewidome, a my dałyśmy im szansę i liczyłyśmy, że ktoś je pokocha.

Teraz myślę, że po całkowitym powrocie do zdrowia znajdą domy.

Tak bardzo się cieszę, to wspaniały prezent dla nas na naszą rocznicę.

 

 

 

Polecamy

projektowanie i pozycjonowanie stron internetowych


Biuro Rachunkowe OMEGAloggo