"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie,ochronę i opiekę."

Art. 1.USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

ul. Kawęczyńska 16/39, 03-772 Warszawa

Wspomóż nas wpłatą na konto 63 2030 0045 1110 0000 0255 4630

Menu witryny


Przekaż Darowiznę

Kwota darowizny:

Start

 

 

Festyn - relacja z wydarzenia

 

 

W sobotę 10 czerwca wczesnym rankiem wolontariuszki i wolontariusze z grupy Bezbronne Zwierzęta zapakowali milion kartonów, tysiąc niezbędnych rzeczy oraz najważniejsze kilkoro najmniejszych podopiecznych i udało się do szkoły nr 29 w Gdańsku, by wziąć udział w wielkim wydarzeniu – szkolnym festynie. Czuliśmy się bardzo wyróżnieni zaproszeniem i od kilku tygodni planowaliśmy i przygotowywaliśmy różne atrakcje. Po błyskawicznym rozpakowaniu się i zainstalowaniu w wyznaczonym miejscu zaczęło się. Dziewczyny rozstawiły na stołach piękne przedmioty wykonane przez nasze zdolne wolontariuszki: ręcznie szyte narzuty, obrusy, koce, legowiska dla zwierzaków oraz gadżety, które można było nabyć za niewielkie pieniądze, które oczywiście zasilą konto fundacji oraz pomogą pokryć koszty leczenia i utrzymania bezdomnych psów i kotów, które przebywają w naszych domach tymczasowych i kociarni. Dorośli mogli nacieszyć oko i nabyć różne przedmioty dla zwierzaków, natomiast dzieci z radością brały udział w loterii specjalnie przygotowanej dla nich, gdzie za symboliczna „piątkę” mogły kupić los i wybrać zwierzakowy gadżet. Prawie wszystkie ręcznie wykonane piórniki, breloczki i inne ciekawe przedmioty trafiły do rąk dzieci, a przepiękne tekstylia rozeszły się jak świeże bułeczki. Dla tych którzy zgłodnieli nasze wolontariuszki przygotowały artystycznie wykonane, ręcznie lukrowane babeczki, które znikały w oka mgnieniu.

 

            Kolejną atrakcją były nasze kociaki, dla których festyn był pierwszą wycieczką w transporterku oraz okazją do bycia wymizianym i wygłaskanym za wszystkie czasy. Ośmioro kociaków, chłopców i dziewczynek, przybyło z nami na festyn prosić o nowe domki. Wszystkie kotki to zabrane z ulicy maluchy, które na pewno nie poradziłyby sobie same na wolności. Kociaki budziły od pierwszych chwil wielkie zainteresowanie dorosłych i dzieci, dla których obcowanie ze zwierzakami było cenną lekcją postępowania z tak malutkimi kotkami. Dzieci bardzo ładnie zajmowały się kociakami, bawiły się, głaskały, usypiały i karmiły maluszki, które również oswajały się z ludźmi. Po dwóch godzinach wszystkie zgodnie zasnęły wtulone w siebie i kocyk. Mamy nadzieję, że wszyscy zainteresowani adopcją, którzy jeszcze się wahają, zwrócą się do nas, by przygarnąć kotka. Czekamy z niecierpliwością.

 

            Na festynie dzielnie towarzyszyły nam również Fifi i Dafne, dwa psiaki odebrane w czasie interwencji z miejsca, gdzie nie miały dobrych warunków do życia. Psiaki są bardzo proludzkie, spacerowały i bawiły się z dziećmi oraz dorosłymi. Fifi i Dafne są nierozłączne i jako dwupak polecają się do adopcji.

 

            Nasze stoisko odwiedziły również mali artyści, którzy mogli uczestniczyć w zabawach plastycznych, nacieszyć oko, pobawić się ze zwierzakami czy po prostu porozmawiać. Często padały pytania o opiekę nad zwierzakami, pracę fundacji; goście festynu dzielili się z nami ciekawymi historiami. Zrobiono setki zdjęć i filmików pokazujących, jak dobrze wszyscy bawili się tego dnia. Oprócz atrakcji zaproponowanych przez nas dzieci i dorośli mogli uczestniczyć również w innych grach, zabawach i konkursach przygotowanych przez szkołę oraz innych zaproszonych gości. Szkoda, że nie można było być w kilku miejscach na raz i spróbować wszystkiegoJ.

 

            Dziękujemy bardzo za zaproszenie na tak ciekawe wydarzenie (Pani Alicja ze szkoły nr. 29), Gościom za przybycie, Wolontariuszom za przygotowania i udział w festynie (Paulina, Pani Wanda, Gosia, Iza, Magda), za czuwanie nad wszystkim i bycie zawsze tam, gdzie potrzebna była pomoc i fachowe oko (Sebastian), za przepyszne bułeczki naszym piekącym, zdolnym wolontariuszkom (Ani i Monika) oraz Agnieszce za bycie Agnieszką i zebranie wszystkiego w całość. 

Zdjęcia i filmiki - zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

 

 

festym mały plakat

 

 

Kochani!!!
Zostaliśmy wyróżnieni zaproszeniem na festyn do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 w Gdańsku.
Udział w takim wydarzeniu to dla nas szansa między innymi na to, by więcej osób dowiedziało się o naszej działalności oraz by edukować młodych ludzi, jak postępować ze zwierzakami.
Mamy również nadzieję na dobrą zabawę.
Dlatego przygotowaliśmy kilka niespodzianek dla dzieciaków i ich rodziców.
Jednym z pomysłów jest loteria, gdzie za kilka złotych można nabyć los i wygrać fajny zwierzakowy gadżet.
Dodatkowo na naszym stoisku będzie można nabyć przedmioty ręcznie wykonane przez nasze zdolne wolontariuszki.
Podczas festynu odbędzie się zbiórka karmy dla kotów i psów oraz funduszy na leki oraz opiekę weterynaryjną.
Będą z nami także nasi podopieczni, którzy oczekują na adopcję.
Jeśli chcecie nam pomóc i dodatkowo mile spędzić czas - serdecznie zapraszamy!!!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29
ul. Miałki Szlak 74
Gdańsk


https://web.facebook.com/FamilijnyGdansk/?fref=mentions
www.leonardo.gda.pl

 

Polecamy

projektowanie i pozycjonowanie stron internetowych

Biuro Rachunkowe OMEGA