"Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie,ochronę i opiekę."

Art. 1.USTAWA z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Pełną opiekę weterynaryjną nad wszystkimi naszymi podopiecznymi  zwierzakami  jak  również nad tymi, którymi zajmujemy się w terenie czyli sterylizacje , pomoc wszystkim bezdomnym i poszkodowanym psom i kotom sprawuje nasza  Pani Doktor Barbara Zelewska-Pankanin. Pani Doktor przejmuje od nas również psy i koty , które zostały zabrane przez nas z ulicy do własnego domu. Pomaga im bezinteresownie, leczy, karmi i wydaje do adopcji. Jest naszym wsparciem i bez niej nie mogłybyśmy pomagać w tak znacznym stopniu.  Jako jedyna lekarka potrafiła zrozumieć, że leczenie bezdomności musi mieć inną cenę, dzięki temu leczymy setki a nie dziesiątki. Dziękujemy!!!

Menu witryny


Przekaż Darowiznę

Kwota darowizny:

Polecamy

projektowanie i pozycjonowanie stron internetowych

 

Biuro Rachunkowe OMEGA

Start Adopcje psów
Luna  
Luna Umaszczenie: czarna
Miejsce znalezienia: Gdańsk Zaspa, Park Reagana
W domu tymczasowym od kwietnia 2017r.

Podczas joggingu w parku jedna z naszych wolontariuszek zauważyła błąkającego się psa. Psiak miał założony kaganiec. Wolontariuszka zainteresowała się psem, zabrała do weterynarza i ustaliła, że poprzednia właścicielka oddała ją innej osobie, która jednak się nie odnalazła. Psiak szuka więc nowego domu. Luna jest przekochana i bardzo grzeczna, łagodna dla kotów, innych psów, świetnie zachowuje się też przy koniach. Wychowywała się z małym dzieckiem. Uwielbia zabawy z piłką w parku, w domu nie szczeka i nie hałasuje, nie wchodzi na kanapy i łóżka. Lunka jest gotowa do adopcji.

 

Opiekun: Monika, tel. 696-442-541

 

 Fifi i Dafne

 

FifiR

 

Wiek: 2 lata

Dt od: 29.04.2017

Płeć: suczki

Umaszczenie: Tricolorka, jasno brązowa

Rasa: Kundelki

Odpchlone/Odrobaczone/Wysterylizowane: TAK 

 

 

Pamiętacie naszą interwencje "Wiejskie Zwierzaki"?

Jakiś czas temu po wielu trudnościach udało nam się przejąć dwie suczki. Fifi i Dafne są już bezpieczne w domu tymczasowym u Izy.

Suczki przeszły przez piekło, ale na szczęście dramatyczna przeszłość nie odbiła się na ich zdrowiu psychicznym. Obie panny pragną kontaktu z człowiekiem, są wesołe i milusińskie. Jak tylko widzą którąś z nas (zwłaszcza opiekunkę Izę) radośnie machają ogonkami i skaczą wokoło. Swoją ekscytacją dodają wiele pozytywnej energii. Moją uwagę przykuł fakt, że siostry są bardzo zżyte ze sobą. Zawsze wychodzą razem na dwór, zawsze leżą blisko siebie, wzajemnie się pilnują. Nie jestem w stanie tego opisać, bo pierwszy raz zaobserwowałam takie wielkie uczucie wśród zwierząt. Po prostu trzeba to zobaczyć i poczuć.

22 maja obie suczki były umówione na zabieg sterylizacji. Najtrudniejszym zdaniem tego dnia było spakowanie psów. Iza opowiada o niezwykłej sytuacji "Gdy umieściłam Fifi w transporterze Dafne wyła, drapała transporter. Tak samo było, gdy Dafne umieściłam w transporterze... to cud, cud miłości, którą się darzą". Pożyczyłyśmy duży transporter i jechały razem do gabinetu.

Sterylizacja przebiegła pomyślnie, ale to nie koniec. Poszukujemy odpowiedzialnych, troskliwych opiekunów dla naszych podopiecznych. Zadanie jest trudne, bo do nowego domu muszą udać się w dwupaku.

 

 

Kontakt: Agnieszka 516 184 560 lub Iza 501 505 054

 

 

W tym momencie pragnę serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom. To dzięki Wam i każdej formie wsparcia mogłyśmy pomóc tylu zwierzakom.

Z uzbieranych funduszy:

a) szczenięta zostały odpchlone, odrobaczone, zaszczepione

b) kocięta zostały odpchlone, odrobaczone

c) Kotka Masza została odpchlona, odrobaczona, wysterylizowana

d) Fifi i Dafne zostały odpchlone, odrobaczone, zaszczepione i wysterylizowane

 

DZIĘKUJEMY !!!

 

Liczby

Naszych
podopiecznych: 42

W tym zwierzaki trudnoadopcyjne: 12

Sterylizacje 1255

Kastracje 551

Adopcje 915

Banery na stronę

na_glowna